top of page
  • Michelle Avery

Serce Uwielbienia

Mam troje drogich mi dzieci, które przynoszą mi wiele radości. Kiedy zastanawiam się nad naszymi relacjami i pamiętam, jak przechodziły przez różne etapy życia, przekraczały pewne kamienie milowe i dokonywały pewnych osiągnięć, jedna rzecz najbardziej poruszyła moje serce: moje dzieci chcą spędzać ze mną czas i słuchać moich słów „Kocham cię!”.

To po prostu sprawia, że ​​cała ciężka praca jest tego warta!

Jestem pobłogosławiona faktem, że moje dzieci doceniają zarówno duże, jak i małe rzeczy, które dla nich robię, a kiedy słyszę te słowa „dziękuję!” i „jesteś najlepsza!” to sprawia, że ​​chcę robić jeszcze więcej.

Wszystko to wypływa z relacji, jaką mamy ze sobą i czasu, który wspólnie spędzamy. Słowa, których używają, są autentyczne, czyste i szczere – płynące z ich serca prosto do mojego.

Czy nie sądzisz, że Bóg chce tego samego? Czy On też nie chce spędzać z nami czasu?

W końcu jesteśmy Jego dziećmi! Jako nasz Ojciec chce usłyszeć nasze uznanie i wdzięczność za wszystko, czym jest i za wszystko, co uczynił.

W Ewangelii Jana 4.24 Jezus powiedział: „Bóg jest Duchem i ci, którzy Go czczą, muszą Go czcić w Duchu i prawdzie”.

Bóg chce naszego serca. Nasze uwielbienie musi być autentyczne, czyste i szczere. Uwielbienie każdego z nas jest wyjątkowe, ponieważ wszyscy jesteśmy różni — tak jak moja trójka dzieci. Każde z nich dotyka mojego serca w wyjątkowy sposób.

Dawid napisał: „Będę błogosławił Pana przez cały czas; Jego chwała będzie ustawicznie w moich ustach” (Ps 34.1).

David prowadził styl życia oparty na autentycznym, czystym i szczerym uwielbieniu, niezależnie od okoliczności. Nigdy nie próbował naśladować nikogo innego. Miał serce dla Boga i podobało się to Ojcu.

Moje pytanie brzmi dzisiaj, jaki jest twój styl życia w uwielbieniu?

Słowo „styl życia” oznacza sposób, w jaki człowiek żyje.

Jeśli prowadzę fizycznie zdrowy tryb życia, nieustannie dokonuję zdrowych wyborów. To sposób, w jaki żyję, ten styl życia przynosi korzyści. Kilka korzyści to silne serce i zdrowe ciało.

Podobnie, jeśli prowadzę uwielbiony styl życia, oddaję cześć bezustannie. Ten styl życia przyniesie siłę i głębię mojej relacji z Ojcem. Kiedy zbliżam się do Niego, On zbliży się do mnie.

Mówi się, że uwielbienie jest najwyższą formą modlitwy. Czemu?

Ponieważ wszystko dotyczy Niego.

Kiedy czcimy, nie przychodzimy do Boga z naszymi prośbami, potrzebami lub wnioskami. Jako Jego dzieci przychodzimy do naszego Ojca, aby kochać, uznawać i dziękować Mu za to, kim jest i za wszystko, co uczynił.

Tak więc, tak jak Dawid, prowadząc swoje intensywne życie, wielbij Boga z autentycznym, czystym i szczerym uwielbieniem. Kochaj, doceniaj i dziękuj Mu — a gdy to robisz, uwielbienie przepłynie z twojego serca do Jego i zbliżysz się do Niego bardziej niż kiedykolwiek.Comments


bottom of page