top of page
  • Steve Speer

3 powody, dla których warto pójść na studia biblijne

Rozważanie decyzji, jaką jest pójście na studia biblijne, może być nieco przytłaczające. Jest wiele rzeczy do przemyślenia, takich jak twój plan zajęć i budżet. Ale zanim to nastąpi, prawdopodobnie zastanawiasz się, co uczelnia biblijna ma ci do zaoferowania i jak może zmienić twoje życie.


Oto trzy powody, dla których warto uczęszczać na studia biblijne:


1. Zyskaj lepsze zrozumienie swojej Biblii.

Kiedy uczęszczasz do szkoły skoncentrowanej na nauczaniu Słowa Bożego, masz okazję uczyć się od doświadczonych i utalentowanych instruktorów. Ci mężczyźni i kobiety zazwyczaj poświęcili lata na studiowanie Słowa Bożego. Jest to wielka zaleta dla studentów, którzy mogą się od nich wiele nauczyć.


RHEMA jest szkołą niepodobną do żadnej innej! Na naszych zajęciach doświadczysz obecności Ducha Świętego, gdy będziesz wzrastał w wierze i znajomości Słowa Bożego. Nasza unikalna mieszanka praktycznego i duchowego szkolenia buduje solidny biblijny fundament i wyposaża Cię w umiejętność zastosowania prawd Pisma Świętego w Twoim życiu.

2. Wzrastaj we wspólnocie wierzących.

Życie chrześcijańskie nigdy nie miało być prowadzone w samotności. Kiedy uczęszczasz do szkoły biblijnej, masz możliwość nawiązania relacji z innymi chrześcijanami, którzy również pasjonują się nauką Słowa Bożego. Te relacje często przekształcają się w trwającą całe życie społeczność, która pomaga ci wzrastać jeszcze długo w przyszłości.


Wzrastanie we wspólnocie jest głównym celem szkół RHEMA - zarówno w klasie, jak i poza nią. Do naszych programów włączamy projekty i praktyki, podczas których pracujemy razem z innymi studentami lub wspólnotami kościelnymi. W RBTC, czy to podczas rozmów telefonicznych Zoom, czy też w czasie zajęć osobistych, spotkasz się, aby uczyć się i wzrastać z ludźmi z całego kraju.


3. Znajdź swój cel w życiu.

Bóg dał ci dary i zdolności, abyś wzbogacił Kościół i życie innych. Odkrycie, czym są te dary i zdolności jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakich możesz się nauczyć jako chrześcijanin, abyś mógł je wykorzystać dla Bożej chwały.


RHEMA jest szkołą, która pomaga uczniom odkrywać, wzmacniać i rozwijać ich dary dane przez Boga. Jeśli zostaniesz studentem RHEMA Bible Training College, staniesz się silniejszym wierzącym, gotowym do osiągnięcia wszystkiego, do czego Bóg cię powołał!


"Uczęszczanie do RHEMA pomogło ożywić Biblię w moim codziennym życiu. Z większym zrozumieniem Jego Słowa, byłem w stanie odkryć Jego cel i plan dla mnie." - Steve Speer

Jeśli chcesz zacząć podejmować kroki w kierunku zrozumienia swojej Biblii, zdobycia wspólnoty i znalezienia swojego celu w życiu, zgłoś się online do RBTC już dziś!


Czy masz pytania, jak w ogóle zacząć tę podróż? Oto 3 kroki do rozpoczęcia uczęszczania na Szkołę Biblijną podczas pracy na pełny etat.


Comments


bottom of page