top of page
  • Zdjęcie autoraAlexander & Denise Asirifi

Zwycięstwo na każdym froncie

Zwycięstwo jest definiowane jako akt pokonania wroga lub przeciwnika w bitwie, grze lub innej rywalizacji. Na przykład zwycięstwo w wyborach. Zwycięstwo to wygrana. W sporcie lub wojnie, zazwyczaj jedna strona osiąga zwycięstwo. Jeśli kiedykolwiek cokolwiek wygrałeś, osiągnąłeś zwycięstwo.


Dla każdego zwycięstwo może wyglądać inaczej. To może być długo oczekiwany awans. Dla niektórych może to być wytrwanie w trudnym okresie lub trwanie w wierze i całkowite uniknięcie prób. To także uzdrowienie z problemów zdrowotnych lub po komplikacjach zdrowotnych. Dla innych może to oznaczać podniesienie się po upadku lub przejście przez trudny czas bez upadku na kolana w jego trakcie.

Prawda jest taka, że wszyscy jesteśmy w różnych miejscach w wymiarach naturalnym, duchowym i emocjonalnym, a jednak możemy wszyscy zawołać do naszego wiernego Boga w taki sam sposób.

Myśląc o tym, jak wygląda zwycięstwo, nie możemy nie myśleć o 2 Koryntian 2:14, które mówi: "Lecz dzięki Bogu, który nam zawsze daje zwycięstwo w Chrystusie i roznosi przez nas woń swojego poznania w każdym miejscu. „(UBG). Niezależnie od etapu życia czy pory roku, w jakiej się znajdujesz, ta wiadomość jest taka sama dla nas wszystkich: wyjdziesz z tego ZWYCIĘSKO!

Więc co musimy zrobić?


1. Nie poddawaj się

Zawsze będziesz mieć okazję, aby się poddać, ale jeśli się nie poddamy, będziemy życiowymi zwycięzcami. Jak mówi Pastor Hagin: "Nie mogę być pokonany i nie poddam się!"


List do Hebrajczyków 10:35-36 zachęca nas, abyśmy wytrwali i nie ustawali: „Nie odrzucajcie więc waszej ufności, która ma wielką zapłatę. Potrzeba wam bowiem cierpliwości, abyście wypełniając wolę Boga, dostąpili spełnienia obietnicy. „(UBG). "Inni poddają się i wracają. Ale dziecko Boże nie musi się zatrzymywać ani zawracać; może używać trudności życiowych jako kamieni milowych, by wspiąć się wyżej" (Warren W. Wiersbe).

2. Ogłaszaj swoją drogę do zwycięstwa

W 1 Księdze Samuela 17 widzimy zwycięstwo Dawida nad Goliatem. Dawid wypowiedział to, co oczekiwał zobaczyć, zanim to się naprawdę wydarzyło fizycznie: "Dziś PAN wyda cię w moje ręce, a ja cię zabiję i odetnę ci głowę, a dam dzisiaj trupy wojsk Filistynów ptakom powietrznym i dzikim zwierzętom. I cała ziemia pozna, że jest Bóg w Izraelu; I całe to zgromadzenie pozna, że nie mieczem ani włócznią wybawia PAN, gdyż walka należy do PANA i on wyda was w nasze ręce. A gdy Filistyn wstał, ruszył i zbliżał się do Dawida, Dawid również pośpiesznie pobiegł na pole walki naprzeciw Filistyna. I Dawid sięgnął ręką do torby, wyjął z niej kamień, cisnął go z procy i ugodził Filistyna w czoło tak, że kamień utkwił mu w czole. I ten upadł twarzą na ziemię. Tak Dawid zwyciężył Filistyna procą i kamieniem. Uderzył Filistyna i zabił go, choć Dawid nie miał w ręku miecza.i" (1 Księga Samuela 17:46, 50-51, UBG).


Objawienie 12:11 mówi: "Ale oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo swego świadectwa... „ (UBG). Ogłaszaj Słowo Boże i wyowiadaj je aż do jego spełnienia. Zwycięstwo jest Twoje.W życiu codziennym wydaje się być niewiele pewników, ale 1 List do Koryntian 15:57 daje nam wgląd w to, skąd wierzący czerpią pewność i zaufanie: "Lecz dzięki niech będą Bogu, który nam dał zwycięstwo przez naszego Pana Jezusa Chrystusa." (UBG). Gdy patrzymy na Pismo Święte i zakończone dzieło Chrystusa, widzimy tylko pewne i niezawodne obietnice! Śmierć, pochowanie, zmartwychwstanie i zwycięstwo nad grzechem i diabłem zapewniły nam zwycięstwo w każdym wyzwaniu, z którym się spotkamy, przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości.

Powiedz to ze mną: Nie ma znaczenia, jak rzeczy się mają... Ja zwyciężam!

Comments


bottom of page