top of page
  • Berit Bjørndal

WIESZ Co Robić

Kiedy Jezus został ukrzyżowany, zasłona w Świętym Miejscu oddzielająca Miejsce Najświętsze (obecność Boga) od reszty świątyni została rozdarta od góry do dołu. Teraz, pod Nowym Przymierzem, Bóg żyje W każdym narodzonym na nowo wierzącym przez Ducha Świętego. Nie mieszka w budynkach wykonanych przez człowieka; my jesteśmy świątynią Ducha Świętego. Pamiętanie o tym pomoże nam w naszym posłuszeństwie i wierze!


Kiedy w 2001 roku opuszczaliśmy Norwegię, aby wziąć udział w RHEMA USA, nasza bliska rodzina oszalała. Latem między drugim a trzecim rokiem w RBTC otrzymaliśmy nawet groźby śmiertelne! Gdybyśmy nie wiedzieli, że Duch Święty mieszka W nas, prawdopodobnie powiedzielibyśmy: „To jest za trudne, nie dmy rady pójsć na 3 rok”. Ale w naszym duchu przez Ducha Świętego wiedzieliśmy, że mamy uczęszczać na 3 rok – mieliśmy „pójść”. Poszliśmy i w rezultacie ci, którzy oszaleli i chcieli nas zabić, zostali zbawieni!


Duch Święty W nas – nasz Doradca, Wspomożyciel, Orędownik, Umacniacz i Gotowość – pragnie działać przez nas! Chce być częścią naszego codziennego życia. Jeśli nie wiemy, co robić, zatrzymujemy się i zaglądamy do wnętrza; zwracamy się do naszego ducha. Czy wyczuwamy „idź” czy czujemy „czerwone światło”? Podążaj za prowadzeniem! Duch Święty w nas poprowadzi, pouczy i nauczy nas, gdy będziemy Go rozpoznawać, szanować i odpowiadać na Niego. To tak, jakbyśmy mieli w środku tajnego agenta. Zna koniec od początku. Taki mamy przywilej!


W tym roku w naszym życiu pojawią się wyzwania i trzeba będzie podjąć decyzje. Może zapytamy jak Psalmista: „Skąd pochodzi moja pomoc?” Nie szukaj pomocy u innych ludzi; zajrzyj do wnętrza. Jeśli narodziłeś się na nowo, POMOCNIK — Osoba Ducha Świętego — żyje W tobie. Mów raczej: „Moja pomoc pochodzi od Pana!” (Psalmy 121:1-2).


Kiedy jesteśmy świadomi Ducha Świętego w naszym wnętrzu, możemy powiedzieć w każdej sytuacji w życiu: „Większy żyje WE MNIE! Jestem zwycięzcą! Jestem więcej niż zdobywcą!” Kiedy wierzymy w Słowo Boże i wyznajemy je, Duch Święty powstanie w nas i pomoże nam. On nie wykona za nas pracy, ale pomoże nam zrobić to, co musimy zrobić. Będzie działał przez nas. I nigdy nas nie opuści ani nie porzuci!


Duch Święty jest W tobie i WIESZ co robić! Rozpoznaj Go, szanuj i odpowiedz mu dzisiaj.
Comments


bottom of page