top of page
  • Brad Spangler

Wiara, Która Inspiruje Innych

Czy spotkałeś kiedyś kogoś, kto wierzył w coś tak mocno, że zainspirowało cię to do zrobienia kroku w kierunku podjęcia działań? Wydaje się, że ciągnie nas do tego typu ludzi. Nasza wiara również powinna być taka dla innych. Kiedy jesteśmy przekonani, że cena za nasze odkupienie – i wszystko, co jest w nim zawarte – została zapłacona przez Jezusa Chrystusa, zainspirujemy innych do otrzymania tego, co zapewnił nam Bóg.


Nigdy nie zapomnę konkretnego dnia, kiedy zostałem w ten sposób użyty. Podczas mojego pierwszego roku w RHEMA USA, wraz z kilkoma moich przyjaciół zebraliśmy wystarczająco dużo odwagi, aby zacząć jeździć do centrum Tulsy, aby dzielić się ewangelią z ludźmi, których nie znaliśmy. Jednym z naszych ulubionych miejsc był dworzec autobusowy w samym sercu miasta. Na tym konkretnym dworcu autobusowym zwykle było wielu ludzi, którzy mieli wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, aby porozmawiać z nami, czekając na autobus.


Pewnej nocy wybraliśmy się na dworzec autobusowy, aby porozmawiać i pomodlić się z ludźmi siedzącymi w środku. Zacząłem rozmawiać z mężczyzną w średnim wieku, który od miesięcy zmagał się z bardzo bolesnymi ostrogami kostnymi w pięcie. Ale kiedy z nim rozmawiałam, podszedł ochroniarz i powiedział mi, żebym odszedł. Spojrzałem na mężczyznę obok mnie i bez ogródek powiedziałem: „Jeśli wyjdziesz ze mną na zewnątrz i pozwolisz mi się za ciebie pomodlić, kiedy wrócisz, te ostrogi znikną!” Nigdy nie zapomnę wyrazu jego twarzy, jego oczy były tak szeroko otwarte! Wstał i wyszedł za mną.


Pomodliłem się prostą modlitwą i nakazałem ostrogom kostnym odejść w imieniu Jezusa. Natychmiast zaczął tupać nogą i wykrzykiwać: „Zniknął! Zniknął! Ból zniknął!” I tak po prostu zaczął tańczyć na zewnątrz dworca autobusowego, chwaląc i wielbiąc Boga! Powiedział mi później, że kiedy powiedziałem: „Jeśli wyjdziesz ze mną na zewnątrz, kiedy wrócisz, ostrogi kostne znikną”, coś się w nim obudziło i powiedziało mu, żeby poszedł za mną. Wierzę, że tym czymś była wiara.


Widzisz, Rzymian 10:17 mówi, że „wiara przychodzi przez słuchanie”. Słowa, które słyszymy, zaczynają formować nasze przekonania. Jako wierzący musimy medytować nad Słowem Bożym, aż staniemy się całkowicie przekonani o tym, jaka jest Jego wola dla nas i dla świata… zbawienie, uzdrowienie, odnowienie, pokój… Kiedy jesteśmy przekonani o Bożej woli, będziemy odważnie mówić o tych rzeczach, które widzimy przez wiarę. I może inni usłyszą te słowa i zostaną natchnieni do działania, aby oni również mogli otrzymać od Boga to, co najlepsze dla ich życia.Dowiedz się więcej o Szkole Biblijnej RHEMA w Polsce.

Komentarze


bottom of page