top of page
  • Jim Rogahn

Praktyczne sposoby na przygotowanie się do studiów biblijnych

Uczestnictwo w studium biblijnym może i powinno zmienić życie! Czas, który zainwestujesz w naukę Słowa Bożego, może pomóc ci odkryć Jego plan dla twojego życia i sposób jego realizacji. Może to być również czas pełen wyzwań. 


Jak w przypadku każdego kroku, który podejmujemy z Bogiem, zawsze dobrze jest być gotowym i przygotowanym na wszystko, co może nas spotkać. Jakie praktyczne kroki można podjąć, by przygotować się do studiów biblijnych? Na jakie wyzwania i sytuacje ktoś powinien być przygotowany?


Choć istnieją sposoby, by przygotować się duchowo do studiów biblijnych, jest też wiele praktycznych sposobów, by się przygotować. Czytaj dalej, aby poznać kilka najważniejszych sposobów na przygotowanie się do szkoły biblijnej. 


Naturalne przygotowanie do szkoły biblijnej


Finanse

Jako chrześcijanie pokładamy naszą ufność w Bogu, który zapewni nam to, czego potrzebujemy w każdej sytuacji. Słusznie wierzymy, że Bóg pomoże nam zdobyć potrzebne środki, ale są też pewne mądre, naturalne rzeczy, które powinniśmy wziąć pod uwagę. 


Czy przyjrzałeś się dodatkowym kosztom, które mogą być związane z chodzeniem do szkoły i jak możesz je zmieścić w swoim budżecie? Czy jest coś, co możesz zrobić, aby zmienić miejsce wydawania niektórych swoich finansów, tak abyś miał pewność, że będziesz miał wszystkie pieniądze potrzebne do uczęszczania do szkoły? Czy są jakieś zmiany w pracy lub wydatkach, które możesz wprowadzić już teraz, aby przygotować się na te dodatkowe koszty?


Zadawanie sobie tych pytań może być trudne, ale na dłuższą metę pomoże złagodzić wszelkie obciążenia finansowe, jakie może spowodować dodatkowa szkoła. W RHEMA Bible Training College utrzymujemy nasze zajęcia w jak najbardziej przystępnych cenach. RBTC Trójmiasto to tylko 125 zł za 12-godzinny moduł!


Zarządzanie czasem 

Każdy z nas ma tylko dwadzieścia cztery godziny w ciągu dnia i musimy mądrze wybierać, jak spędzamy nasz czas. Oceń, jak spędzasz go teraz. Z pewnością będziesz musiał zrobić trochę miejsca w swoim harmonogramie na zajęcia i zadania. Zacznij myśleć o tym, jak można dostosować swój harmonogram, aby zmieścić się w wszystko, zanim faktycznie rozpocząć szkołę - może to pomóc ogromnie raz szkoła zaczyna.


Jedną z korzyści płynących z przystąpienia do programu hybrydowej szkoły biblijnej (takiej jak ta, którą oferujemy) jest to, że oferuje on większą elastyczność, dzięki czemu możesz dopasować go do swojego napiętego harmonogramu.


Style uczenia się i strategie na zajęciach

Na każdych zajęciach w college'u biblijnym będziesz miał okazję wysłuchać nauczycieli na różne tematy, które mogą ci pomóc w twoim chodzeniu z Bogiem. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czas w szkole, warto wcześniej zastanowić się nad swoimi stylami uczenia się i strategiami.


Na przykład, zastanów się, jak będziesz robić notatki - na papierze czy elektronicznie. Jeśli zdecydujesz się na notatki elektroniczne, upewnij się, że urządzenie, którego planujesz użyć, będzie sprawne. Niezależnie od tego, czy będziesz robić notatki na papierze czy w formie elektronicznej, warto wcześniej opracować dobry system segregacji, aby w razie potrzeby mieć szybki dostęp do swoich notatek i zadań. 

Podróżowanie i dojazd do pracy

Zastanów się, jak będziesz podróżować do i ze szkoły i czy będziesz w stanie zdążyć na czas. Czy będziesz mógł dojeżdżać z domu - samochodem, autobusem lub pociągiem? Czy kampus znajduje się daleko od Twojego domu, więc będziesz musiał znaleźć nocleg? Przyjrzenie się tym kwestiom teraz może pomóc Ci uniknąć problemu, gdy przyjdzie czas na uczęszczanie do wybranej przez Ciebie uczelni.


Kolejną zaletą naszego programu hybrydowego RBTC jest połączenie formatów zajęć w naszym harmonogramie szkolnym. Mamy szkolne weekendy, w których spotykasz się osobiście, a następnie oferujemy wirtualne klasy, które możesz zrobić z własnego domu! Tak więc, podczas gdy jest trochę podróży zaangażowany, to tylko trzy razy w roku.Przygotuj się na kolejny krok w swoim powołaniu

W RBTC Trójmiasto mamy nadzieję pomóc Ci poczuć się przygotowanym do pójścia do szkoły biblijnej.Jeśli zdecydowałeś, że jesteś gotowy zrobić kolejny krok w nauce Biblii, zgłoś się online do szkoły biblijnej RHEMA już dziś! 

Comments


bottom of page