top of page
  • Linda Clementz

Poznanie Miłości Boga

W 3 rozdziale Listu do Efezjan czytamy, jak apostoł Paweł modlił się za kościół w Efezie: „aby Chrystus przez wiarę zamieszkał w waszych sercach; abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali pojąć, jaka jest szerokość, długość, głębokość i wysokość, poznać miłość Chrystusa, która przewyższa wszelkie poznanie; abyście zostali napełnieni całą Pełnią Bożą” (Efezjan 3:17-19).


W wersji Amplified Classic werset 19 po dosłownym przetłumaczeniu brzmi następująco: „[Abyście naprawdę doszli] do poznania [praktycznie, przez własne doświadczenie] miłości Chrystusa, która daleko przewyższa zwykłą wiedzę [bez doświadczenia]”.


Paweł modlił się, aby poznali miłość Chrystusa, pomimo iż ludzie, za których się modlił, byli wierzącymi. Czy nie znali miłości Chrystusa? Z tego fragmentu dowiadujemy się, że można mieć też tylko „głęboką wiedzę” o Bożej miłości, a to jest coś zupełnie innego niż poznanie Jego miłości do nas poprzez doświadczenie.


Kilka miesięcy temu miałam okazję opiekować się naszym 2-letnim wnukiem Bradym. Po urodzeniu trzustka Brady'ego wytwarzała zbyt dużo insuliny, co powodowało przewlekle niski poziom cukru we krwi. W wieku jednego miesiąca usunięto mu dużą część trzustki, aby ustabilizować jego ciało. Od czasu operacji Brady rozwija się i jest żywym świadectwem uzdrawiającej mocy Boga działającej w jego ciele. Podczas gdy Brady przechodzi leczenie, jego poziom cukru we krwi jest stale monitorowany. Jeśli jego poziom cukru we krwi spadnie, na glukometrze włączy się alarm.


Pewnej nocy położyłam Brady'ego do łóżka i sama poszłam spać. Chwilę później jego poziom cukru we krwi spadł. Przespałam pierwszy alarm i obudziłam się przy drugim. Pozion cukru był wtedy bardzo niski. Gorączkowo pobiegłam do kuchni po łyżeczkę miodu (szybki sposób na dostarczenie organizmowi cukrów). Kiedy wróciłam do jego łóżka, siedział z najspokojniejszym wyrazem twarzy, a jego wzrok zdawał się mnie przeszywać. To było tak, jakby Brady cicho powiedział: „Lolli, nie musisz się bać”. Widać było, że jego duch odpoczywał z dziecięcą ufnością w Tego, który go stworzył. W tym momencie usłyszałam, jak Pan mówi: „Lindo, troszczę się o Brady'ego czule i uważnie, tak jak o ciebie”. To był moment, w którym Boża miłość przeniknęła tak głęboko, że byłam emocjonalnie oszołomiona. Całe poczucie rozczarowania z powodu przegapienia jego alarmu zniknęło.


To nie pierwszy raz, kiedy doświadczam tej objawionej miłości od Boga, ale jest to niedawne przypomnienie, jak wszechogarniająca jest Jego miłość do nas. Bóg chce, abyśmy mieli coś więcej niż tylko intelektualne zrozumienie Jego miłości. Kiedy poprzez doświadczenie poznasz Jego miłość do Ciebie, zmieni to Twoje życie. Będziesz żyć bez strachu, kiedy będziesz wiedzieć, jak bardzo Bóg się o Ciebie troszczy. Z pewnością z Brady'm robimy wszystko, co wiemy, aby zrobić w sprawie jego poziomu cukru we krwi; jest to obowiązek, który traktujemy bardzo poważnie, gdy jego rodzice powierzają go naszej opiece. Jednak dzięki wielkiej miłości Boga do Brady'ego wiemy, że kiedy jest on pod naszą opieką, Bóg z nawiązką wspomaga, gdy pojawiają się różne sytuacje. Psalm 121:3 mówi nam, że „Ten, który cię strzeże, nie drzemie” (NKJV). Bóg Wszechświata trzyma Brady'ego we śnie i obudził mnie, abym zatroszczyła się o jego potrzeby.


Znajomość miłości Chrystusa, która przewyższa zwykłą „wiedzę umysłową”, stworzy w Tobie odpocznienie. Bóg chce, abyś był bezpieczny w Jego miłości.


Gdybyśmy rozumieli Bożą miłość, być może nie kwestionowalibyśmy tak wielu rzeczy — na przykład, czy Bóg zaspokoi nasze potrzeby lub gdzie jest odpowiedź na naszą modlitwę. Ludzie, którzy „walczą” o otrzymanie odpowiedzi na swoje modlitwy, mogą powiedzieć: „Potrzebuję tylko więcej wiary!” Tak, dobrze jest wzmacniać swoją wiarę, ale podstawą wiary jest świadomość, jak bardzo Bóg cię kocha. Jak moglibyśmy wierzyć Bogu w cokolwiek, jeśli nie jesteśmy pewni Jego miłości do nas? Czy mielibyśmy w ogóle odwagę prosić? Zaufanie Bogu nie będzie trudne, jeśli doświadczysz Bożej miłości.


Spędzając czas na rozmyślaniu o Jego miłości, zobaczysz namacalnie, jak Jego miłość wylewa się na Ciebie każdego dnia. Bóg cię kocha!Comments


bottom of page