top of page
  • Jim Rogahn

Jak duchowo przygotować się do pierwszego roku szkoły biblijnej

Decyzja o uczęszczaniu do szkoły biblijnej to ogromny i ekscytujący krok w twoim chodzeniu z Bogiem! Rozpoczynasz podróż, podczas której dowiesz się więcej o Bogu i o tym, jak On cię stworzył - ze wszystkimi twoimi darami i powołaniami. Aby jednak jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie, musisz się do niego przygotować na różne sposoby.


O ile oczywiście chcesz się upewnić, że jesteś gotowy na studia biblijne we wszystkich praktycznych sprawach, to równie ważne jest, abyś upewnił się, że jesteś duchowo gotowy na przyjęcie wszystkiego, co Bóg chce zrobić w tobie i przez ciebie w tym okresie.


Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz się upewnić, że jesteś duchowo przygotowany na kolejne kroki! 


Duchowe przygotowanie do studiów biblijnych


Czego się spodziewasz?

Oczekuj i wierz, że Bóg będzie miał dla ciebie coś dobrego na każdych zajęciach, niezależnie od tego, jak bardzo ekscytujący lub nieciekawy może wydawać ci się temat. Oczekuj, że Bóg użyje instruktorów, aby odpowiedzieć na twoje pytania i pomóc ci nauczyć się tego, co musisz wiedzieć, aby żyć życiem, do którego Bóg cię powołał.


Jakie będzie twoje nastawienie?

Przyjdź z chęcią do nauki i bądź pokorny. Najprawdopodobniej nauczysz się kilku nowych rzeczy, a może nawet będziesz musiał się ich oduczyć. Nikt nie wie wszystkiego i wszyscy mamy przestrzeń do nauki i duchowego wzrostu. Bądź otwarty, gotowy i chętny do nauki - do przyjmowania nowych pojęć ze Słowa Bożego, które mogą być ci nieznane, i do przyjmowania poprawek, jeśli dowiesz się, że coś, co wydawało ci się, że jest niezgodne ze Słowem Bożym. 


O co powinieneś się modlić?

Poświęć czas na rozmowę z Bogiem w modlitwie przed, w trakcie i po zajęciach oraz ogólnie przed, w trakcie i po pobycie w Bible College. Bóg zna cię lepiej niż ktokolwiek inny. Przez Ducha Świętego Bóg może cię uczyć przez każdego instruktora na każdych zajęciach. Modlitwa może pomóc ci być gotowym na przyjęcie tego, co Bóg ma dla ciebie i na wejście w Jego wolę dla twojego życia.


Czy jesteś gotowy na to, że inni nie zrozumieją twojej decyzji?

Chociaż Bible College to wspaniałe doświadczenie, czasami ludzie, których znasz, nie rozumieją tego rodzaju decyzji i dlaczego wybrałeś tę ścieżkę. Bycie gotowym z kilkoma odpowiedziami może pomóc ci poruszać się w takich sytuacjach i rozmowach.


Jednym z głównych powodów, dla których chrześcijanie powinni robić cokolwiek w życiu, jest to, że uważają, że to jest to, co Bóg chce, żeby robili. Nie jest to coś, co każdy może zrozumieć, ale wiedza o tym dla siebie może pomóc ci wyjaśnić innym, co robisz i pomóc ci kontynuować robienie tego, co wiesz, że powinieneś robić bez względu na wszystko.


Innym sposobem, aby pomóc ludziom zrozumieć twoje pragnienie uczęszczania na studia biblijne, jest po prostu kontynuowanie wzrostu i rozwoju jako chrześcijanin; twój wzrost będzie dla nich świadectwem. Każdy wierzący odniesie korzyść z lepszego poznania Boga i Jego Słowa.


Sezon wzrostu w Słowie Bożym czeka na Ciebie!

W RHEMA Bible Training College mocno wierzymy, że czas przygotowania nigdy nie jest czasem straconym. Przygotowując się naturalnie i duchowo, możesz sprawić, że Twoje doświadczenie w studium biblijnym stanie się punktem zwrotnym w Twoim życiu. Czy jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok w swojej wędrówce z Bogiem? Zgłoś się do szkoły biblijnej RHEMA już dziś! 


Comments


bottom of page