top of page
  • Jide Lawal

Cud i Zwycięstwo!

Nasze chrześcijańskie doświadczenie na ziemi zaczyna się od cudu i zwycięstwa; i zakończy się cudem i zwycięstwem. Nowe Narodziny to cud i zwycięstwo. Wniebowzięcie będzie cudem i zwycięstwem.

Jezus doświadczył cudu i zwycięstwa zarówno w swoim narodzeniu, jak i zmartwychwstaniu. W międzyczasie Jezus kroczył zwycięsko i my też powinniśmy! „…Odłóżmy na bok wszelki ciężar i grzech, który tak łatwo nas usidla, i biegnijmy wytrwale w wyścigu, który jest przed nami wyznaczony, patrząc na Jezusa, autora i dokończyciela naszej wiary, który dla radości, która była postawiona przed Nim- zniósł krzyż, gardząc wstydem, i zasiadł po prawicy tronu Bożego” (Hebrajczyków 12:1-2).


Jezus jest autorem i dokończycielem naszej wiary. Kiedy będziemy brać przykład z Jezusa, będziemy mogli iść naprzód z wytrwałością i zwycięstwem, bez względu na to, z czym przyjdzie nam się zmierzyć.

  • Kiedy nadejdą burze życia – a możeie być pewni, że nadejdą gwałtowne i wściekłe – możemy im sprostać mocno zakorzenieni w słuchaniu i czynieniu Słowa! (Mateusza 7:24-27, Łukasza 7:46-49).

  • Kiedy przechodzimy przez różnego rodzaju wyzwania – a możecie być pewni, że będą próby i testy, które będą wydawać się zbyt trudne do zniesienia – możemy „zaliczyć to wszystko jako radość” i być wdzięczni za możliwość ćwiczenia naszej wiary! (Jakuba 1:2).

  • Kiedy wróg oferuje nam sezonowe przyjemności grzechu – a możecie być pewni, że Wasze ciała będą zdradziecko kusić i sidlić – możemy przegonić pokusy z szybkością sprintera! (2.Tym.2:2).

  • Kiedy wyczuwamy ciężar modlitewnych ciężarów – a możecie być pewni, że w miarę wzrostu łaski dostaniecie sprawiedliwy ich udział – możemy polegać na Boskiej pomocy Tego, który jest w nas, aby nam pomóc! (Rzymian 8:26).

  • Kiedy stajemy w obliczu ucisku – a możecie być pewni, że dobrzy i pobożni będą prześladowani – możemy się radować, ponieważ On zwyciężył świat! (Jan 16:33).

We wszystkich tych rzeczach jesteśmy więcej niż zdobywcami! We wszystkich tych rzeczach zawsze możemy nieść piosenkę i okrzyk!

Gdy będziesz „Czuwał, stał mocno w wierze, był odważny, był silny”, w końcu będziesz mógł powiedzieć: „Dobry bój stoczyłem, wyścig ukończyłem, wiarę zachowałem” (1 Koryntian 16:13; 2.Tym 4:7).

Nasza wiara jest rodzajem przezwyciężania świata! (1.Jana 5:4). Wejdźmy w to!


Comentarios


bottom of page