top of page
  • Brad Spangler

3 kroki, jak zacząć uczęszczać do szkoły biblijnej, pracując w pełnym wymiarze godzin


Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możliwe jest uczęszczanie do szkoły biblijnej, pracując w pełnym wymiarze godzin? Być może od lat marzyłeś o tym, by uczęszczać do szkoły biblijnej, ale ze względu na pracę i inne obowiązki nie wydawało ci się to możliwe. Jak w ogóle mógłbyś zacząć?


Jeśli wierzysz, że Bóg wzywa cię do pójścia do szkoły biblijnej, możesz być pewny, że On pomoże ci znaleźć rozwiązanie. Może właśnie teraz nadszedł twój czas!


Martin Luther King Jr. powiedział kiedyś: "Nie musisz widzieć całych schodów, żeby zrobić pierwszy krok". Pomysł, by pójść do kolegium biblijnego, pracując jednocześnie na pełen etat, może wydawać się przytłaczający, ale możesz zacząć od zrobienia tych trzech pierwszych kroków:1. Znajdź elastyczny plan zajęć


Uczęszczanie do szkoły biblijnej jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Często, gdy ludzie zastanawiają się nad powrotem do szkoły w celu zdobycia dalszego wykształcenia, myślą, że będą musieli zrezygnować z pracy, aby móc uczęszczać na zajęcia w tygodniu. Jednak wiele szkół oferuje elastyczny plan zajęć, aby pomóc uczniom pogodzić pracę z nauką.


W Centrum Szkolenia Biblijnego RHEMA oferujemy zajęcia weekendowe właśnie w tym celu. W Norwegii / Polsce / Łotwie / Na niektórych z naszych kampusów oferujemy nawet program hybrydowy, który obejmuje zarówno kursy wirtualne, jak i stacjonarne. Znalezienie programu z elastycznymi godzinami zajęć będzie pierwszym krokiem na drodze do zostania studentem szkoły biblijnej.2. Ustal priorytety


Istnieją różne poziomy priorytetów i różne okresy w życiu, w których nasze priorytety ulegają zmianie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiamy się, co jest dla nas priorytetem, musimy po prostu sprawdzić, na czym skupiamy nasz czas, pieniądze i uwagę.


Czasami pozwalamy, aby okoliczności dyktowały nam, na czym się skupiamy. Często odkładamy na później zrobienie tego, co najważniejsze, ponieważ przytłaczają nas codzienne obowiązki lub po prostu odhaczamy rzeczy z listy. Kiedy jednak poznajemy, co jest istotne dla Boga i dla nas samych, możemy dokonać inwentaryzacji i ustalić odpowiednie priorytety w naszym życiu.


Jak ze wszystkim, kiedy postanowisz, że uczestnictwo w Szkole Biblijnej będzie dla ciebie najważniejszym priorytetem, niektóre inne rzeczy staną się mniej ważne. Wygospodaruj trochę czasu, aby zdecydować, jakie czynności w twoim życiu muszą ulec zmianie lub zostać wyeliminowane, abyś mógł uczęszczać na Szkołę Biblijną w tym okresie swojego życia.3. Uczyń z uczęszczania do Szkoły Biblijnej cel możliwy do osiągnięcia


Cele sprawiają, że każde marzenie dane ci przez Boga staje się bardziej konkretne i możliwe do zrealizowania. Wyznaczając cele, bierzesz pomysł z serca i zapisujesz go na papierze w małych kawałkach. Im bardziej konkretne i wymierne są Twoje cele, tym większe prawdopodobieństwo, że je osiągniesz. Jeśli poważnie myślisz o wyjeździe do Szkoły Biblijnej, poświęć trochę czasu na odpowiedź na następujące pytania:


Dlaczego to jest ważne?

Co musi się zmienić w moim życiu, abym mógł uczęszczać na Szkołę Biblijną?

Kogo muszę poprosić o pomoc?

Kiedy zamierzam zacząć?


Praca w pełnym wymiarze godzin, aby utrzymać siebie lub rodzinę w czasie uczęszczania na Szkołę Biblijną, może wydawać się trudnym wyzwaniem, ale pamiętaj: Bóg zawsze da ci łaskę, abyś mógł robić to, do czego cię powołał. Łaska nie sprawia, że jest to łatwe, ale sprawia, że jest to możliwe.


Zatem nabierzcie odwagi i cieszcie się, że możecie zrobić te kilka pierwszych kroków. Nie czekaj na idealny moment, lecz świadomie zarządzaj swoim czasem. Twoje marzenia są tego warte!

Przetłumaczono za pomocą www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)Comments


bottom of page